Project Supervisor: Хто Такий Pm, Чим Він Займається, Де Навчатись Професії Та Як Знайти Роботу

Останній спосіб доволі складний і потребує багатьох годин навчання, проте все реально. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання. За цією спеціальністю можна розвиватись як на індивідуальному рівні, роблячи все вагоміший Product Manager вакансії внесок у продукт, так і на рівні менеджменту, розвиваючи управлінські навички. Мене звати Дмитро, я Product Manager в українській продуктовій IT-компанії Brainstack_. Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей.

«Для мене найскладніше в роботі менеджера проєктів  — робота з людьми. Це найцінніше, що є, і водночас найбільший ризик для проєкту. Усі люди різні, до кожного потрібно знайти свій підхід, вміти їх мотивувати, вирішувати конфлікти в команді, працювати з проблемними клієнтами. І якщо навчитися малювати roadmap чи ставити таски в Jira не вимагає особливого креативу, робота з людьми — це завжди про креатив, цьому не навчишся на жодних курсах. Product Manager є однією з найпопулярніших професій у сфері розробки програмного забезпечення.

Блог Навчальних Закладів

Але наскільки високим може бути рівень його прибутку? На вході програмісти отримують технічне завдання, а на виході видають програмний код, який буде виконувати те, що написано в ТЗ. Все це виглядає добре і здорово, але, по-перше, технічне завдання повинно бути кимось складено. По-друге, якщо в шістдесятих ви могли дати ТЗ і чекати результатів два роки, без видимих ​​змін, то в сучасному бізнес-світі таке неможливо. Якщо у вас нічого не змінилося за місяць, це вже говорить про застій і проблеми в бізнесе.

  • Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей.
  • Це правда, що на ньому багато завдань і компетенцій.
  • Але схожість з іншими керівниками проєктів полягає лише в менеджерських компетенціях.
  • Усі люди різні, до кожного потрібно знайти свій підхід, вміти їх мотивувати, вирішувати конфлікти в команді, працювати з проблемними клієнтами.
  • Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей.

У багатьох компаніях Product Owner і Project Manager – це одна і та ж людина. Project Manager грає на боці команди розробників. Він намагається зробити менше роботи, максимально стиснути Скоуп. Тоді як Product Owner виступає з боку замовника, з боку бізнесу. Він розповідає, що саме потрібно, без чого не можна запуститися, а без чого можна обійтися. Project Owner – це хранитель інформації про продукт.

Product Administration У #kama18

За даними Djinni, медіанна зарплатня IT проєкт-менеджера в Україні складає $1400–2500 залежно від компанії, рівня, досвіду, знань і навичок проєктного менеджера. Для РМ із досвідом роботи в ІТ рік або менше медіанна зарплата становить $1400, 2–3 роки — $1900, 4+ — $2750 і більше. В не-IT існує думка, що професія Project Manager нескладна й доступна всім. Часто фахівці з суміжних сфер, які мають досвід управління проєктами, починають претендувати на подібні ролі в ІТ. Але схожість з іншими керівниками проєктів полягає лише в менеджерських компетенціях.

Професіонал не скаже навіть «здрастуйте», поки не пропрацює варіанти розвитку розмови. Професій в IT величезна кількість, більшість з них програмуванням не займається. Це роблять тільки програмісти, devops-інженери і трошки automation QA. І в IT все більше потрібно представників інших областей, бо дуже багато бізнесів треба автоматизувати. Людям уїдливим, які люблять розбиратися в деталях, які трохи перфекціоністи і не люблять, коли погано. Це він буде наполегливо вимагати, щоб ця кнопка була на один піксель більше, тому що незручно.

Порівнюючи себе влітку, коли не було відключень, і зараз, скажу що іноді після пропущеного дня багато часу уходить на те, щоб зрозуміти всі зміни які були за попередній день. Для більшості компаній досвід роботи з CRM-системами або хоча б уявлення про те, що це таке, — обов’язковий пункт. Якщо це єдине, з чим ви не стикалися, але у вас є бажання працювати сейлзом, і ви підходите за іншими критеріями, не варто впадати у відчай. Потрібно шукати вакансії, де знання CRM-систем буде вказане як «бажане, але необов’язкове» і вчитися вже в процесі роботи. Якщо в описі посади цього пункту нема, краще уточнити в HR-а.

Вони не є суттєвими для ПдМа за деякими винятками, наприклад, продукти для розробників, інфраструктурні продукти і платформи, платежі. Тих, хто працює з цим, часто називають технічними продакт-менеджерами. Так-от для звичайного продакт-менеджера глибоке розуміння технологій не є необхідним. Project management https://wizardsdev.com/ — це процес управління проєктами, що включає в себе їх планування, організацію та реалізацію для досягнення поставлених цілей з умовою дотримання встановлених часу та бюджету. Люблю людей, які попри свій досвід та знання «не спіймали зірку».

Більше Можливостей Для Розвитку Й Підвищення Кваліфікації / Або Зміни Професії У 2024

Щоб робити це якісно у вашій щоденній роботі, вам треба дуже добре знати команду, користувачів, продукт і ринок. Cracking the PM interview — книга допоможе не тільки підготуватися до інтерв’ю, а й зрозуміти потрібний ПдМу скілсет й очікування від нього. Відповідно, людина вже є досвідченою в основній спеціальності, але новою у продакт-менеджменті. Тут навчать керувати технологічними продуктами і дадуть усі необхідні базові знання, як перевірити ідею, покращити її, донести до користувача та переконатися, що вона справді йому потрібна. В багатьох IT-компаніях позиція project supervisor поділяється на Intern (Trainee), Junior, Middle і Senior.

У експерта понад п’ять років досвіду в проєкт-менеджменті. Також Володимир заснував і викладає в онлайн-школі Solovay, де можна пройти курс Basic Project Management. Студенти Solovay School працюють у SoftServe, Intellias, KindGeek та інших великих IT-компаніях. Продакт-менеджер може просуватися кар’єрними сходами, обіймаючи вищі позиції всередині компанії.

скільки заробляє Product Manager та як ним стати

Можливе зростання до Head of PMO (Project Management Officer) та COO (Chief Operating Officer). Head of PMO відповідальний за розробку та впровадження політик, процедур і стандартів управління проєктами в усій організації, щоб забезпечити однакову та ефективну доставку проєктів. А COO (операційний директор) займається питаннями контролю всіх процесів відповідно до бізнес-моделі організації. Актуальним знанням із проєкт-менеджменту, які відповідають вимогам ринку, не навчають в університетах. Якщо ви вирішили стати PM’ом, готуйтеся до того, що нові знання потрібно опановувати самостійно, і здебільшого доведеться вчитися на практиці. З додаткових варіантів можна консультувати бізнеси, що не потребують штатного проджект-менеджера, але яким потрібно розробити план запуску проєкту та координувати його реалізацію.

Але уявіть, як розробник намагається розповісти про переваги продукту мовою, яка незрозуміла клієнтам. Детально пропрацьований план дозволить зрозуміти, які фахівці мають бути задіяні, правильно розподілити час їх роботи та сформувати чіткий дедлайн по кожному проміжному етапу. В план вносяться регулярні зустрічі зі стейкхолдерами (стейкхолдер — зацікавлена в проєкті сторона/особа – прим. ред.), яким демонструється, що відбувається з проєктом та як він реалізується. Далі перевірте свій рівень англійської — це можна зробити онлайн, наприклад, на сайті British Council. Тест досить швидкий, складається з 25 запитань, його проходження займе 5–10 хвилин. А розібратися в рівнях можна по відео української мережі шкіл англійської Green Forest.

скільки заробляє Product Manager та як ним стати

Також особливу увагу буде приділено метрикам та типу фреймворків та правильної пріоритезації в продукті. Product supervisor відповідає за створення, вихід на ринок нового продукту та його розвиток протягом усього життєвого циклу. В IT продуктом може бути мобільний додаток, онлайн-сервіс або окрема фіча — функція в додатку або сервісі. Загалом цю професію варто розглядати як надбання на все життя, адже навички проєктного менеджменту змінюють мислення та якісно впливають на бачення процесів у бізнесі та роботі. Проєктний менеджмент — це про ініціативність, емоційний інтелект і лідерство нового часу.

Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager. Спілкування менеджера з клієнтом ніколи не відбувається просто так, раптово. Перш ніж поспілкуватися з потенційним покупцем товару або послуги, сейлз повинен отримати інформацію про цільову аудиторію компанії, її болі та цілі.

Потрібно свою команду привчати до того, що вони спочатку мають пробувати закривати свої питання самостійно. Тільки якщо самостійно не вдається, варто звернутися до команди. І лише в останню чергу потрібно просити приєднатися product-менеджеру та іншим управлінцям. Я б розробила додаток, який дозволяє зазирнути в майбутнє. Це допомогло б відкоригувати свої дії та навчитися цінувати певні моменти в теперішньому. Майбутнє часто не таке райдужне, як ми собі його уявляємо.

Потрібно розуміти важливість досвіду користувача, вміти робити прототипи та макети, проводити аналітику, базово розбиратися в коді й мовах програмування. Спеціаліст без досвіду може розраховувати на позицію помічника продакт-менеджера або стажера. Це непоганий варіант отримати перший досвід роботи, після якого знайти більш гідну пропозицію буде легше. Якщо у вашій компанії потрібен продакт, то чому б вам не стати ним? Найчастіше компанії так і закривають ці посади – готують фахівців із суміжної сфери. У такому підході великий плюс в тому, що не потрібно з нуля вивчати продукт і знайомитися з процесами всередині компанії, а отже, і влитися в роботу можна швидше.